Bromberg

Bromberg

Bromberg

Bydgoszcz odgrywa bardzo istotną rolę na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto, usytuowane nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, a zarazem istotnym węzłem drogowym, kolejowym i żeglugowym.

Największe atrakcje Bydgoszczy

Bydgoszcz na wielu polach rywalizuje z oddalonym o 50 kilometrów Toruniem, także w kwestii zabiegania o względy turystów. Choć to właśnie miasto Mikołaja Kopernika jest przez wielu uznawane za turystyczne serce regionu, Bydgoszcz również może poszczycić się wieloma cennymi obiektami historycznymi i ciekawymi atrakcjami.

Najważniejszym punktem na zabytkowej mapie Bydgoszczy jest jej najstarsza część, wywodząca się z XIV-wiecznego miasta lokacyjnego, malowniczo rozlokowana w meandrach rzeki Brdy. Śródmieście i będące jego elementem Stare Miasto zachwycają historycznym rozplanowaniem, architekturą kościołów, spichrzów i wznoszących się tu gmachów, a także urokliwymi kamienicami, ozdabiającymi staromiejskie ulice. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza Wenecja Bydgoska, czyli ciąg kamienic wzniesionych w XIX i na początku XX wieku bezpośrednio przy odnodze Brdy.

W Bydgoszczy warto zobaczyć też Wyspę Młyńską - zabytkową wyspę rzeczną, otoczoną malowniczymi bulwarami, na której znajdują się obiekty kulturalne, rekreacyjne oraz zabytkowe, w tym stare spichlerze, dawne młyny i budynki poprzemysłowe oraz historyczne urządzenia hydrotechniczne.

Co jeszcze warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Niezwykle cennym zabytkiem jest również Kanał Bydgoski, oddany do użytku w 1774 roku, będący najstarszym czynnym do dziś śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski. Kanał Bydgoski jest unikatowym w skali europejskiej przykładem XVIII-wiecznej myśli technicznej oraz rozwoju techniki na przestrzeni XIX i początku XX wieku.

Zieloną enklawą i perełką miasta jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku w dzielnicy Myślęcinek, będący największym parkiem miejskim w Polsce. Na terenie kompleksu znajdują się między innymi Ogród Fauny Polskiej, Ogród Botaniczny, centrum edukacji ekologicznej, ścieżki dydaktyczne, park rozrywki oraz centrum rekreacji.

Noclegi w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest świetnie przygotowana na przyjęcie nawet najbardziej wymagających gości. Hotele w Bydgoszczy, usytuowane nie tylko w centrum, ale też na obrzeżach miasta, będą idealną propozycją przede wszystkim dla osób, poszukujących najwyższego standardu usług. Noclegi w Bydgoszczy oferują jednak także nie mniej eleganckie apartamenty, a ponadto kameralne pokoje gościnne i kwatery prywatne.

fot. Wikipedia

 1. Artykuły:

 2. Miejska hala targowa w Bydgoszczy

  Hinzugefügt: 2017-06-01
  Miejska hala targowa w Bydgoszczy

  Miejska hala targowa w Bydgoszczy to zabytkowy budynek handlowy, wzniesiony w pierwszych latach XX wieku w stylu neogotycko-modernistycznym. Hala, zlokalizowana w obrębie bydgoskiego Starego Miasta, od początku swego istnienia, czyli ponad 100 lat, nie zmieniła swojej funkcji.

  Mehr sehen

 3. Ratusz w Bydgoszczy

  Hinzugefügt: 2017-06-01
  Ratusz w Bydgoszczy

  Ratusz w Bydgoszczy jest prawdziwym sercem Starego Miasta, a zarazem jedną z jego głównych atrakcji. Choć obecny, klasycystyczny gmach może poszczycić się blisko 400-letnią historią, nie była to pierwsza siedziba władz miejskich Bydgoszczy.

  Mehr sehen

 4. Spichrze w Bydgoszczy

  Hinzugefügt: 2017-06-01
  Spichrze w Bydgoszczy

  Spichrze w Bydgoszczy, wznoszące się na nabrzeżu Brdy, to nieodłączny element krajobrazu tego miasta. Choć w Bydgoszczy nie brakuje cennych zabytków, urokliwych kamieniczek i historycznych kościołów, to właśnie spichrze są swoistą wizytówką i symbolem miasta, a zarazem powodem do dumy dla jego mieszkańców.

  Mehr sehen

 5. Stare Miasto w Bydgoszczy

  Hinzugefügt: 2017-06-01
  Stare Miasto w Bydgoszczy

  Stare Miasto jest najstarszą częścią Bydgoszczy, która wywodzi się z XIV-wiecznego miasta lokacyjnego, a zarazem elementem składowym dzielnicy Śródmieście. Na Starym Mieście w Bydgoszczy do dziś zachował się jego średniowieczny układ przestrzenny, w którym obecne budynki stoją na fundamentach z XIV i XV wieku.

  Mehr sehen