Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki Letniskowe Tropicana Family

Kategorie: Ferienhaus

Ortschaft: Bobolin

Preis ab: 129 całość

 

Fritschendorf

Fritschendorf

Ta malutka wieś rybacka położona jest w odległości 7 km na zachód od Darłowa. Malownicza lokalizacja, pomiędzy jeziorem Bukowo a wybrzeżem Bałtyku, sprawia, że Dąbki są bardzo cenione przez turystów szukających urozmaiconego wypoczynku.

Wieś Dąbki wspominana była jako osada już we wczesnym średniowieczu. Przez setki lat jej mieszkańcy utrzymywali się właściwie tylko z rybactwa. Pozostałością po tej tradycji są stare chałupy rybackie, zachowane w centrum miejscowości. Dąbki warto polecić szczególnie osobom ceniącym sobie kontakt z naturą: z jednej strony piękny las, piaszczyste plaże i czyste, morskie kąpielisko, a z drugiej słoneczna plaża nad brzegiem jeziora. Jest to także jedna z ulubionych miejscowości polskich windsurfingowców.

Do Dąbek, leżących pomiędzy Koszalinem a Darłowem, można dojechać autobusem PKS z obu tych miast. Dokładny rozkład znajduje się na stronie: http://www.dpp-darlowo.pl/rozklad_jazdy.php. W sezonie kursują dodatkowe linie (autobus średnio co 45 min), poza tym można też korzystać z usług prywatnych busów. Podróż trwa ok. 40 min. W Dąbkach jest kilka przystanków, na których zatrzymują się autobusy, dlatego najlepiej spytać kierowcę o radę, w którym miejscu wysiąść.

Będąc w Dąbkach warto wybrać się nad Jezioro Bukowo. Powierzchnia jeziora wynosi 1747 ha, jego długość - 9 km, a szerokość - 3,4 km. Zbiornik nie jest głęboki, w najgłębszym miejscu dno nie sięga 3 m. Dawniej była to zatoka Bałtyku. Około 5 tys. lat temu na skutek długotrwałego działania fal, prądów i wiatrów została ona oddzielona od morza piaszczystą mierzeją o długości 9 km. Jezioro Bukowo, zwane też Bukowskim, jest połączone z Bałtykiem kanałem. W efekcie, gdy wieje sztorm, przedostaje się do niego słona woda. Dzięki temu zasolenie wzrasta do 3 promili!

W Dąbkach nie ma większego problemu ze znalezieniem noclegu nawet w sezonie. Liczne są kwatery prywatne, działa wiele pensjonatów. Trzeba jednak pamiętać, że raczej jest to oferta czasowa i zimą można mieć kłopot z przenocowaniem.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża