Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki & Apartamenty - Kompleks Wypoczynkowy Bryza

Kategorie: Ferienhaus

Ortschaft: Lubiatowo

 

Habichtsberg

Habichtsberg

Jastrzębia Góra to najdalej na północ wysuniętą miejscowość Polski. Leży na wysokim klifie (ok. 68m n.p.m.) na Kępie Swarzewskiej i stąd też się wzięła nazwa tej miejscowości. O jej najdalszym wysunięciu na północ Polski dowodzą przeprowadzone w 2001 roku dokładne pomiary. Na pamiątkę tego odkrycia postawiono obelisk tzw. "Gwiazdę Północy".

Jastrzębia Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości: Władysławowa, Karwi i do słynących z ciszy i spokoju Dębek czy Chłapowa.

Jastrzębia Góra to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych polskiego wybrzeża. Jej urok przyciąga co roku rzesze turystów.

W centrum, w okolicach ulicy Królewskiej znajdują się dwie wille z lat 20 XX wieku i kilkanaście pensjonatów, stanowiących obecnie większość współczesnej zabudowy miasteczka. Znajduje się tam też Kościół pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli, w którym w okresie letnim często odbywają się koncert organowe. We wnętrzu kościoła jest cenny obraz przedstawiający patrona świątyni, założyciela zakonu Jezuitów. Obraz ten pochodzi z kościoła jezuickiego w Bydgoszczy.

5 stycznia 1978 roku został utworzony tam jeden z pierwszych Parków Krajobrazowych w Polsce - Nadmorski Park Krajobrazowy, który ma za zadanie ochraniać i popularyzować walory przyrodnicze regionu. Na terenie całego parku utworzono 14 rezerwatów. Warto również odwiedzić tzw. "Lisi Jar" - głęboki wąwóz erozyjny o długości 350 metrów. Na końcu wąwozu znajduje się obelisk upamiętniający wyratowanie króla Zygmunta III Wazy po nieudanej wyprawie po koronę szwedzką.

Główna atrakcją Jastrzębiej Góry jest oczywiście plaża. Prowadzą do niej dwa zejścia: łagodne od strony ulicy Rybackiej oraz drugie bardziej strome, po schodach. Plaża jest piaszczysta i przepiękna, choć w sezonie często bywa zatłoczona.

Na najmłodszych wczasowiczów w Jastrzębiej Górze czeka promenada "Światowida". Jest to mała uliczka na której znajduje się nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Wyposażony jest w kolejkę elektryczną, ściankę do wspinaczki, suchy basen z piłkami oraz wiele innych atrakcji. W pobliżu znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i stragany z pamiątkami, co niewątpliwie pozwoli mamom wykorzystać czas na małe zakupy.

Z lądowiska w Tupadłach można wybrać się na zorganizowaną wycieczkę lotniczą po okolicach Jastrzębiej Góry i Władysławowa. Z lotu ptaka można podziwiać przepiękne widoki roztaczające się nad nabrzerzem.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża