Konitz

Konitz

Konitz

Chojnice to miasto w województwie pomorskim, które w podaniach historycznych wzmiankowano po raz pierwszy w drugiej połowie XIII wieku. Chojnice mogą poszczycić się bogactwem cennych zabytków i wspaniałych walorów naturalnych, bliskością Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz świetnymi warunkami do wypoczynku.

Atrakcje turystyczne Chojnic

Chojnice są prawdziwym skarbcem obiektów o dużej wartości historycznej. Wśród nich wymienia się między innymi Ratusz, określany mianem neogotyckiego serca miasta, eklektyczny budynek Starostwa Powiatowego, wzniesiony pod koniec XIX wieku, zabytkowe kamieniczki oraz ciąg murów obronnych wraz z basztami Kurzą Stopą, Szewską i Wronią oraz Bramą Człuchowską, w której obecnie mieszczą się sale ekspozycyjne Muzeum Historyczno-Etnograficznego.

Miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów jest także Park Tysiąclecia, który jest zieloną enklawą Chojnic i idealnym miejscem na długie spacery. Osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu można też spotkać nad brzegiem pobliskiego jeziora Charzykowskiego, na którym panują wręcz wyśmienite warunki do żeglarstwa czy windsurfingu. Co więcej, w sezonie letnim na wodach jeziora Charzykowskiego organizowane są regaty żeglarskie, zaś w miejscowościach otaczających akwen - rozmaite imprezy towarzyszące, w tym przeglądy piosenek, jarmarki czy rajdy.

Niekwestionowanym atutem Chojnic jest również bliskość Parku Narodowego Bory Tucholskie, utworzonego w 1996 roku. W obrębie kompleksu znajduje się aż 21 jezior, spośród których największe i najgłębsze to Jezioro Ostrowite. W parku wyznaczono ponad 40 kilometrów szlaków turystycznych, dzięki czemu to fantastyczne miejsce nie tylko dla pasjonatów przyrody, ale też amatorów pieszych wędrówek.

Noclegi w Chojnicach

Chcąc zarezerwować nocleg w Chojnicach możemy zdecydować się między innymi na komfortowy hotel, kameralny pokój gościnny lub kwaterę prywatną. Noclegi w Chojnicach oferują również gospodarstwa agroturystyczne, idealne dla osób marzących o bliskim obcowaniu z naturą.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: