Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki Letniskowe Tropicana Family

Kategorie: Ferienhaus

Ortschaft: Bobolin

Preis ab: 129 całość

 

Mielenko

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nadmorska miejscowość oferująca przyjezdnym piękną, szeroką, piaszczystą i niezatłoczoną plażę. Turyści znajdą tu ciszę i doskonałe warunki do relaksu w otoczeniu przyrody. Samo Mielenko nie posiada licznych atrakcji turystycznych, jednak w jego najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia.
Najbliższe miejscowości (Mielno, Sarbinowo i Unieście) dają możliwość zwiedzenia zabytkowych kościołów. W Unieściu można także zobaczyć przystań rybacką, a w Mielnie XIX-wieczną, drewnianą willę. Około 0,5 km od Mielna, przy leśnej drodze prowadzącej do Mielenka i Chłopów, znajdują się betonowe bunkry z okresu II wojny światowej. Można do nich dojść lub dojechać rowerem. Nad pobliskim jeziorem Jamno ulokowano przystań jachtową z dwoma pomostami. Przy jednym z nich w okresie letnim cumuje stateczek pasażerski, który wykonuje rejsy po jeziorze.
Turyści mogą odwiedzić także drugą pod względem wielkości w Polsce latarnię morską w Gąskach oraz park wiatrowy w Tymieniu, w którym stoi 25 wiatraków.

fot. www.mielenko.mielno.pl

  1. Artykuły: