Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki Letniskowe Tropicana Family

Kategorie: Ferienhaus

Ortschaft: Bobolin

Preis ab: 129 całość

 

Mielno-Uniescie

Mielno-Uniescie

Unieście znajduje się na północ od Koszalina i na wschód od Mielna, z którym teraz właściwie jest już połączone, na wąskim przesmyku między Bałtykiem a jeziorem Jamno. To położenie czyni z Unieścia miejscowość bardzo atrakcyjną turystycznie. Pierwotnie Unieście było osadą rybacką, do dziś na tutejszych wodach zobaczymy kutry z literami UNI na burtach, które wypływają z tutejszej przystani rybackiej.

Miejsce to ma bardzo dobry mikroklimat. Wilgotne, bogate w jod powietrze wspaniale działa na wszelkie choroby układu oddechowego, a także ma dobroczynny wpływ na tarczycę. Oddychanie powietrzem bogatym w jod zaleca się szczególnie mieszkańcom południowych części Polski.

Przebywając w Unieściu będziemy mieli do dyspozycji zarówno plaże nad brzegiem morza, jak i omywane spokojniejszymi wodami jeziora. Plaże morskie są strzeżone i zradiofonizowane, znajdują się przy nich smażalnie ryb. W większości pokrywa je piasek, gdzieniegdzie tylko znajdziemy fragmenty kamienne. Średnia szerokość plaż morskich to 30-40 metrów, tak więc są one dosyć przestronne. Za plażami ciągnie się trzykilometrowa promenada. Znajdują się przy niej sklepy i restauracje, dojdziemy nią do samego Mielna. Poza opalaniem się i pływaniem możemy tutaj także uprawiać sporty wodne. Przy jeziorze, nieco bardziej w stronę Mielna znajdziemy przystań jachtową klubu morskiego "Tramp". Poza ponad stumetrowym wcinającym się w wodę pomostem znajdziemy tu wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych. W sezonie turystycznym możemy też wybrać się na rejs po wodach jeziora statkiem wycieczkowym.

Latem w Unieściu i okolicy często goszczą wesołe miasteczka, co powinno przypaść do gustu zwłaszcza najmłodszym gościom.

Przez Unieście przebiega czerwony szlak turystyczny będący częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieznego E9. Gdybyśmy zaczęli iść nim na zachód, dotrzemy do Francji, jeśli się skierujemy na wschód - dotrzemy do Braniewa. Możemy jednak robić nim krótsze wycieczki, między innymi do Łazów. Za nimi znajdziemy piękny kompleks leśny, który najprawdopodobniej niedługo stanie się rezerwatem.

Kierując się mierzeją między morzem a jeziorem na wschód dotrzemy na teren byłego 67 Dywizjonu Ogniowego Artylerii Rakietowej Ludowego Wojska Polskiego. Ta opuszczona baza jest ciekawym zabytkiem architektury okresu zimnej wojny. W środku kompleksu znajdziemy na poły zasypane bunkry.

Unieście posiada dobre połączenia z Koszalinem. Dojeżdżają tutaj autobusy komunikacji miejskiej, możemy także wybrać się do miasta busem, kosztuje to około trzech złotych.

Unieście posiada bardzo dobrą bazę noclegową. Znajdziemy tutaj zarówno domy wczasowe, jak i pensjonaty czy prywatne kwatery. Ceny są zróżnicowane, zależą od wielkości, standardu i położenia obiektu.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża