Misdroy

Misdroy

Misdroy

Międzyzdroje to popularny nadbałtycki kurort, przez niektórych nazywany letnią stolicą zachodniego wybrzeża. Miasto leży na wyspie Wolin w województwie zachodniopomorskim. Wybierając się tu w sezonie możecie liczyć na mnóstwo atrakcji, ale o samotnych wędrówkach wzdłuż morza raczej należy zapomnieć.

Jednym z najważniejszych punktów na mapie turystycznych atrakcji jest oddzielona od miasta pasem wydm plaża. Podobnie jak i w innych nadmorskich popularnych kurortach w sezonie jest tu bardzo tłoczno. Na plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego, zjeżdżalnie, trampoliny oraz miejsca zabaw dla dzieci. Oprócz tego znajdziecie tu punkty i ogródki gastronomiczne.

Z plaży roztacza się widok na najwyższe w Polsce wzniesienie klifowe, czyli wzgórze Gosań. Jest ono oddalone jest od centrum miasta kilka kilometrów i można tam dojechać samochodem kierując się na Kołobrzeg. Ze wzgórza roztacza się piękny widok na Zatokę Pomorską, Międzyzdroje oraz port w Świnoujściu, a także część niemieckiej wyspy Uznam.

W Międzyzdrojach jest molo i to nie byle jakie! Jest to najdłuższe w kraju molo betonowe, którego długość wynosi blisko czterysta metrów. Zastąpiło ono poprzednie drewniane, które zostało wzniesione pod koniec XIX wieku. Z mola rozciąga się widok zarówno na klify, jak i na Górę Kawcza u podnóża której znajduje się baza rybacka. Sama Góra Kawcza też warta jest odwiedzenia. To piękny punkt widokowy do którego możemy dotrzeć albo czarnym szlakiem turystycznym z miasta, albo drewnianymi schodami z plaży. Te ostatnie to z kolei najdłuższe schody na polskim wybrzeżu - do pokonania jest 267 stopni o łącznej długości 128,5 metra i 51 metrów wysokości.

Molo to także przystań z której kursują statki wycieczkowe do Świnoujścia oraz na wyspę Uznam. Niedaleko mola znajduje się Promenada Gwiazd oraz planetarium.
W Międzyzdrojach warto wybrać się na spacer do Parku Zdrojowego w którym rosną stare dęby, platany i cisy.

W mieście siedzibę ma muzeum Wolińskiego Parku Narodowego z niedaleko położoną zagrodą żubrów.

Oprócz tego wśród atrakcji warto wymienić gabinet figur woskowych, park miniatur czy bunkier V-3 z ekspozycją niemieckiej broni z czasów II Wojny Światowej. Wokół miasta również jest sporo miejsc w które powinniście się wybrać, takich jak jezioro Turkusowe czy wzgórze Zielonka. Międzyzdroje mają też ciekawą ofertę w zakresie szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz ścieżek edukacyjnych wokół miasta.

fot. wikipedia

  1. Artykuły:

  2. Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

    Hinzugefügt: 2017-06-27
    Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

    Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach to jedna z atrakcji turystycznych tego nadmorskiego kurortu i zarazem jedna z jego głównych wizytówek. Powstała w 1996 roku i jest wzorowana na słynnej hollywoodzkiej Alei Sław (Hollywood Walk of Fame) wzdłuż Hollywood Boulevard i Vine Street w Los Angeles z pięcioramiennymi gwiazdami upamiętniającymi najsłynniejsze osoby show-biznesu.

    Mehr sehen