In der nächsten Umgebung beworbene Objekte

Schreiberhau

Werbung

Objekte, die Sie auch interessieren können...

Unsere Empfehlung:

Schließen

Schreiberhau

Szklarska Poręba to największy sudecki kurort. Leży u stóp Szrenicy, w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Miejscowość podzielona jest na Szklarską Porębę Dolną, Średnią i Górną. Najbardziej rozległa jest Górna z dzielnicami: Śródmieście, Marysin, Szklarka, Biała Dolina i najwyżej położona kolonia w pobliżu przejścia granicznego do Czech - Jakuszyce.

Historia Szklarskiej Poręby związana jest z rozwojem hutnictwa szkła, z poszukiwaniami szlachetnych kamieni i kruszców, a od połowy XIX w z turystyką. To tutaj w XIV wieku powstała jedna z pierwszych hut szkła. Dziś przy ulicy Kołłątaja 2 można odwiedzić fabrykę i przyglądnąć się etapom produkcji szkła.

Obecnie Szklarska Poręba jest prawdopodobnie największym kurortem narciarskim i rowerowym Sudet i Dolnego Śląska. Sprzyjają temu warunki klimatyczne, gdyż to właśnie w Szklarskiej pokrywa śnieżna zalega nawet do 110 dni w roku. Miejscowość ta jest więc prawdziwym rajem dla amatorów "białego szaleństwa". Centrum narciarskim jest masyw Szrenicy oraz okolice Łabskiego Szczytu. Zlokalizowanych jest tam 5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 20 km. Latem, Szklarska Poręba jest doskonałą miejscowością, w okolicach której można wybrać się na wycieczki rowerowe. Cała sieć malowniczych szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich, to sieć tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno zawodowi rowerzyści jak i zwolennicy spokojnych zjazdów idealnych na długie wycieczki rowerowe dla całej rodziny.

W Szklarskiej Porębie znajduje się kilka ważnych muzeów. Pierwszym z nich jest muzeum w domu Hauptmannów (od 1994 roku mieści się tam Muzeum Karkonoskie), gdzie zgromadzono pamiątki po słynnych pisarzach. Są wśród nich zabytkowe meble ludowe oraz obrazy V. Hofmana, który był uczniem Jacka Malczewskiego. Więcej obrazów Hofmana możemy jednak zobaczyć przy ulicy Matejki 14 gdzie znajdował się jego dom. Obecnie jest to własność prywatna jednakże po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym właściciele bardzo chętnie udostępniają zbiory zwiedzającym. Warto też wybrać się do Muzeum Mineralogicznego przy ulicy Kilińskiego 20 gdzie można obejrzeć ciekawą kolekcję minerałów obejmującą m.in. agaty, kryształy górskie, ametysty. Kolejnym ważnym muzeum jest znajdujące się na ulicy Jeleniogórskiej 9 - Muzeum Ziemi. Atrakcją tego muzeum jest karczma głodowa, w której już w XIX wieku wypiekano chleb stanowiący zapłatę dla chłopów budujących w okolicy drogę.

Warto też wybrać się na krótką wycieczkę, ok. 1,5 km od Szklarskiej Poręby w kierunku Jeleniej Góry gdzie możemy zobaczyć niewątpliwie najpopularniejszy, choć wcale nie największy, wodospad polskich Karkonoszy.

Quelle: Verlag Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet