Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Wspólnej"

Agrotourismus in Szlachtowej

10 die Bewertung
Liczba ocen:1

ul. Wspólna 32, Szlachtowa, 34-460 Szczawnica odległość od centrum: 0.6 km

Reklama

Pensjonat Lira

Ortschaft: Krynica-Zdroj

Nasza propozycja:

Schließen

Informationen über das Objekt

ul. Wspólna 32, Szlachtowa, 34-460 Szczawnica odległość od centrum: 0.6 km

Zu Vermieten: Preise: Anzahl: Raumstruktur:
Appartement für 4 Personen ab 60 / Person 1 Sehen Nach der Unterkunft fragen

Die Beschreibung

Zapraszamy do nas na wypoczynek zarówno latem jak i zimą. W ofercie mamy jeden pokój dla maksymalnie 4-5 osób, w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Mieszkanie znajduje się na osobnej kondygnacji z oddzielnym wejściem więc zapewniamy ciszę, spokój i intymność. Budynek znajduje się przy bocznej uliczce o bardzo małym ruchu. Teren jest ogrodzony z możliwością zaparkowania samochodu na terenie posesji, lub na poboczu. Dla dorosłych do dyspozycji grill, internet WiFi, telewizja naziemna. Około 100 metrów do sklepu spożywczego, 300 metrów do kościoła - zabytkowej cerkwii. Do centrum Szczawnicy jak i do Jaworek około 5 km. Jest to doskonała baza wypadowa na piesze wycieczki: na Prehybę, Durbaszkę, wąwóz Homole, rezerwat Biała Woda, Wysoką. W odległości około 1 kilometra znajduje się regionalna karczma oraz muzeum Pienińskie. W Jaworkach jedną z atrakcji jest wyciąg krzesełkowy, zimą sztucznie naśnieżane stoki narciarskie, latem piękny punkt widokowy. W Szczawnicy natomiast znajduje się kolejny wyciąg - na Palenicę, czynny cały rok, zimą dla narciarzy, latem można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Od centrum Szczawnicy prowadzi najdłuższa w Polsce promenada spacerowa oraz ścieżka rowerowa aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Szczawnica ma bardzo dobre połączenie ze Sromowcami gdzie rozpoczyna się spływ przełomem Dunajca łodziami flisackimi lub pontonami. Dla lubiących aktywny wypoczynek polecamy wyjście na Sokolicę i Trzy Korony, z których można podziwiać całe Pieniny oraz Tatry.
Jeszcze trochę historii naszej miejscowości:

Pierwsze o niej wzmianki pochodzą z końca XV wieku, następne z roku 1542, kiedy należała do Achacego Jordana z Zakliczyna - kasztelana zawichojskiego. Informacja z 1581 roku dotyczy również Jaworek i pochodzi z wykazów poboro­wych. Obie wsie stanowiły wówczas własność Piotra Nawojowskiego.
W XVIII wieku Szlachtowa była w rękach Pawła Sanguszki, który w latach 173...zobacz telefon uruchomił we wsi hutę, gdzie w płuczkarni, prażalni i szmelcowni przerabiano rudy wydobywane w sztolniach Jarmuty.
Poszukując srebra i złota, sprowadził Sanguszko górników z Saksonii i Węgier. Penetracje zakończyły się jednak fiaskiem. Biała Woda po raz pierwszy jest wymieniona w źródłach w 1777 roku, a Czarna w 1792 roku: obie należały wówczas do Apolonii Massalskiej. W XIX wieku Ruś Szlachtowska wraz z dobrami klucza nawojow­skiego znalazła się w posiadaniu rodziny Stadnickich.
Największym skupiskiem ludności na tym terenie do 1945 roku była Szlachtowa, licząca około 690 mieszkań­ców; Jaworki liczyły 640, Biała Woda - 550, Czarna Woda­ - 350.
Ludność wiosek stanowiła zwartą grupę, świadomą swo­jej odrębności językowej, wy­znaniowej i kulturowej. Mimo to współżycie sąsiedzkie z gó­ralami szczawnickimi do 1939 roku układało się na ogół poprawnie. Zdarzały się, choć rzadko, małżeństwa mieszane. W Szlachto­wej do 1945 roku mieszkało dziesięć rodzin polskich. W 1947 r. w akcji Wisła wszyscy łemkowie zostali dobrowolnie i pod przymusem wysiedleni. Pozostałości po Łemkach można jeszcze spotkać na naszym terenie, najbardziej okazałe dwie cerkwie oraz kilka budynków.
:
wspolna.dobrynocleg.pl

Objekt in der Datenbank ab: 2015-02-23

Mehr lesen Schliessen

 • Check-in, Check-out: ab 14:00 bis 10:00
 • Zur Verfügung unserer Gäste: Grill, Allgemein zugängliche Küche, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Bügelbrett/Bügeleisen allgemein zugänglich)
 • Für motorisierte Gäste: Parkplatz/Garage (Parkplatz im Preis inbegriffen)
 • Internet: Internet (Wi-Fi)
 • Für Familien mit Kindern: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi, (Hochstuhl) familienfreundlich (Spielplatz für Kinder [Schaukel])

Meinungen und Bewertungen Dodaj opinie Alle Meinungen anzeigen

Letzte Bewertungen

 • Janusz Gadzała

  die Bewertung 10

  Janusz Gadzała

  Polecam każdemu kto się wybiera w pieniny gospodarze bardzo mili chętnie bym tam został na zawsze pozdrawiam gospodarzy przemili ludzie nie zapomniane przeżycia.

  • cena/jakość: 10/10
  • czystość: 10/10
  • obsługa: 10/10
  • udogodnienia: 10/10
  • wyposażenie: 10/10
  • lokalizacja: 10/10

  Mehr lesen Schliessen