Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Pensjonat Świerkówka

Kategoria: Gästehaus

Miejscowość: Stronie Śląskie

Cena od: 45 całość

 

Sanatorium Malwa

Sanatorium w Polanicy Zdroju

6.2 ocena
Liczba ocen:3

Reklama

Hotel Orlik

Miejscowość: Krynica-Zdrój

Informacje o obiekcie

ul. Wojska Polskiego 64 , 57-320 Polanica-Zdrój odległość od centrum: 1.7 km

Opis

Sanatorium "MALWA" jest malowniczo położone nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, otoczone zalesionymi wzgórzami. Budynek oddalony jest 1300 metrów od centrum Parku Zdrojowego. "Zmusza" to kuracjuszy do spacerów - tak koniecznych w leczeniu klimatycznym, do którego zalicza się kurację pitną i spacery. W tymże parku kuracjusze mogą skorzystać ze źródeł leczniczej wody "Wielka Pieniawa", która jako jedyna
w Polsce posiada certyfikat leku.Profil leczenia w sanatorium "MALWA" to głównie kardiologia i gastrologia oraz schorzenia układu ruchu. Sanatorium nasze także może przyjmować osoby:
z dysfunkcją narządu ruchu, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich
z lekkim upośledzeniem umysłowym (koniecznie wraz z opiekunem)
ze schorzeniami układu krążenia.
Z okien sanatorium rozpościera się widok na las, którego szum i kołyszące się gałęzie koją skołatane nerwy i wyciszają organizm regenerując go.
Obiekt jest ogrodzony i posiada miejsca do parkowania samochodów i autokarów.
Ośrodek położony jest przy drodze Polanica-Zdrój - Kudowa-Zdrój. Miasto posiada połączenia autobusowe z całą Polską, m.in. z Warszawą, Łodzią, Sieradzem, Katowicami, Zieloną i Jelenią Górą, Poznaniem, Mielcem i innymi miastami Polski.
Bliskość naszego ośrodka do miejsc popularnych pod względem turystycznym - takich jak Zieleniec, Czarna Góra z ośrodkiem sportów zimowych, Wambierzyce (Bazylika NMP, Skansen Wsi Polskiej i mini ZOO), Kaplica Czaszek k/Kudowy Zdr. ("pamiątka" z okresu wojny 30 letniej), zabytkowa Papiernia z XV wieku w Dusznikach-Zdr., Park Narodowy Gór Stołowych (Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Wielkie Torfowisko Batorowskie, Łężyckie Skałki i wiele innych ciekawych form skalnych), Złoty Stok (Kopalnia Złota), Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie.
Kłodzko - stolica powiatu - z Twierdzą Warowną (tu znajduje się główny węzeł komunikacyjny) czy też oddalona o 160 km od Polanicy Praga Czeska oraz oddalony o 360 km Wiedeń i wiele wiele innych pięknych choć nie wspomnianych miejsc.

Obiekt w bazie od: 2008-12-15

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Zur Verfügung unserer Gäste: Grill, Lagerfeuerstelle, Udogodnienia Spa/wellness
  • Annehmlichkeiten: behindertenfreundlich
  • Für Firmen: Konferenzsaal
  • Internet: Internet